Okucia Roto NT

Technologia okien rozwierno-uchylnych pozwala na wygodne otwieranie i uchylanie okna przez ustawienie klamki w odpowiednim położeniu - sprawny ruch ręki wystarczy. Roto to nazwa jednego z najbardziej rozpowszechnionych na świecie systemów rozwierno-uchylnych. W systemie Roto NT wszystkie elementy okucia połączone są w jeden obwód i sterowane mechanizmem centralnego zamka. Już w wersji podstawowej system ten zapewnia wysoki poziom zabezpieczeń antywyważeniowych. Estetyka powłoki o wyjątkowo szlachetnym wyglądzie nadaje Roto NT niepowtarzalny charakter. Roto NT konsekwentnie realizuje zasadę prostego i szybkiego montażu - zarówno w małych i średnich zakładach, jak i na dużych liniach produkcyjnych, w oknach różnego kształtu i rozmiaru.

Trzy narożniki z grzybkowymi rolkami antywyważeniowymi i specjalnie wyprofilowane zaczepy już w wersji podstawowej zapewniają wysoką odporność na włamanie. W przypadku podwyższonych wymogów bezpieczeństwa możliwe jest dozbrojenie nawet gotowego okna o dodatkowe elementy antywyważeniowe. Modułowa konstrukcja systemu okucia sprawia, że montaż jest prosty i szybki.

Wszystkie rolki ryglujące, płasko prowadzone przez doskonale równo wyprofilowaną listwę okucia, odznaczają się niezwykle długotrwałymi właściwościami eksploatacyjnymi. Nie bez znaczenia jest też perfekcja formy i szlachetny wygląd okucia na skrzydle. Komfort obsługi podnosi blokada błędnego położenia klamki ze zintegrowanym podnośnikiem skrzysła oraz ogranicznik i stabilizator uchyłu w rozwórce. Okucia Roto NT z powłoką RotoSil to nie tylko nowoczesny wygląd matowego srebra. Poza estetyką wprawia w zachwyt swoją trwałością i ochroną antykorozyjną, przewyższającą po wielokroć najbardziej surowe wymogi w tym względzie.