Okucia Winkhaus

Okucia Winkhaus activPilot gwarantują niezawodne funkcjonowanie przez dziesiątki lat. W ramach standardowego wyposażenia stosowane są klamki brązowe lub białe z PVC. Standardem jest również mikrowentylacja w oknach rozwierno-uchylnych umożliwiająca ustawienie 2-3 mm szczeliny pozwalającej na przepływ powietrza. Opcjonalnie istnieje możliwość zastosowania dodatkowych elementów takich jak:

  • klamka aluminiowa Secustic Luxembourg
  • zatrzask balkonowy (zapobiega uderzaniu drzwi o ościeżnicę oraz mur przy wyjściu na balkon)
  • blokada błędnego położenia klamki (uniemożliwia nieprawidłowe położenie klamki)
  • mechanizm MSL (pozwala na wielostopniowe uchylenie okna)
  • klamka z kluczykiem (zabezpiecza przed otwarciem okna np. w pokoju dziecięcym)

Klamki Secustic

×

   biały

×

brązowy

×

srebrny

×

stare złoto

ActivPilot Tilt First - okno bezpieczne dla dzieci

Zmiana kolejności otwierania okna (najpierw uchył) to skuteczne zabezpieczenie dzieci przed nieszczęśliwym wypadkiem. W specjalnej wersji okucia activPilot Tilt First (uchył przed otwarciem) obrót klamki powoduje uchylenie skrzydła, a dopiero po przekręceniu klamki do pionu uruchamia się funkcja pełnego otwarcia okna. Dodatkowym zabezpieczeniem jest specjalna klamka zablokowana wkładką patentową z kluczykiem. Dzięki temu rozwiązaniu można otworzyć okno dopiero po przekręceniu kluczyka.

ActivPilot Comfort

W takich pomieszczeniach jak łazienka, kuchnia czy sypialnia powstaje bardzo dużo wilgoci, której należy regularnie pozbywać się z mieszkania. W przeciwnym razie na ścianach tworzy się wilgoć i grzyb - nie tylko uszkadzają one ściany, ale przede wszystkim szkodzą naszemu zdrowiu. Problem ten pomaga rozwiązać okucie activPilot Comfort, umożliwiające efektywne wietrzenie przez 6-milimetrową szczelinę między skrzydłem a ramą okna. Szczelina ta zapewnia dopływ świeżego powietrza i zdrowy klimat w mieszkaniu. W zimnych porach roku wietrzenie pomieszczeń powoduje znaczne straty energii. Gdy skrzydło jest odsunięte od ramy, zużyte nagrzane powietrze uchodzi górą, a zimne powietrze napływa dołem i powoli, równomiernie rozchodzi się po całym pomieszczeniu, które nie wychładza się i straty energii są znacznie mniejsze.